Bezpłatne aktywności w ramach BNP Paribas Warsaw SerialCon

BNP Paribas Warsaw SerialCon to wydarzenie dla wszystkich fanów seriali. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w ramach której będzie można nie tylko oglądać seriale, ale także o nich rozmawiać! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wydarzeń, które są całkowicie darmowe, bo wierzymy, że pozwoli to zbudować przyjazną do rozmów przestrzeń. Zobaczcie co dla Was mamy!


Miasteczko Serialowe to przestrzenie przed wejściem do Kinoteki (strefa zewnętrzna), jak i w Sali Starzyńskiego, w Pałacu Kultury i Nauki (strefa wewnętrzna). W Sali Starzyńskiego w PKiN, czeka na Was specjalna przestrzeń zaaranżowana przez serwisy streamingowe – tzw. strefa showcase. To interaktywne i dynamiczne przestrzenie, które oferują atrakcje inspirowane popularnymi serialami. Swoje przestrzenie zaaranżowało m.in. Canal+, MAX, SkyShowtime. Ponadto w tej samej przestrzeni organizatorzy zaplanowali wywiady z gwiazdami „Stars on Stage by BNP Paribas”. Z kolei tuż przed Kinoteką powstanie Miasteczko Serialowe w wersji plenerowej, które z pewnością przyciągnie uwagę przechodniów i fanów seriali. W przestrzeni zaplanowaliśmy darmową karuzelę, a także prawdziwego poloneza, który przeniesie Was w klimat lat 80 i serialu „07 zgłoś się”. Możecie tam również odwiedzić strefę multimedialną wraz z punktem informacyjnym, gdzie będą organizowane konkursy w dniach 4-6 grudnia br.

WSTĘP BEZPŁATNY!

Pokaz dwóch pierwszych odcinków serialu „Historia oparta na steku kłamstw” w reżyserii Roberta McKillopa i Nicole Charles.

„Historia oparta na steku kłamstw” to serial, który wymyka się kategoriom – ma w sobie elementy thrillera, czarnej komedii, dramatu. To przede wszystkim porywająca historia dwóch kobiet łączących siły by pokonać oszusta matrymonialnego, który zastawił na nie sidła.

Pokazy „Historii opartej na steku kłamstw”:

  • 07.12.2024 | godzina 17:15
  • 08.12.2024 | godzina 19:30

Pobierz bezpłatną wejściówkę: warsawserialcon.pl/program_2024/historia-oparta-na-steku-klamstw-odc-1-2/

Cykl Stars on Stage by BNP Paribas, który poprowadzi Marcin Radomski (KinoRozmowa) w dniach 5-8 grudnia w Kinotece (Sala Starzyńskiego). Dwukrotnie w ciągu dnia odbędą się otwarte dla publiczności wywiady z wyjątkowymi gośćmi: Barbarą Wypych, Piotrem Witkowskim, Marią Dębską, Mateuszem Damięckim, Tomaszem Włosokiem, Kornelią Strzelecką oraz Rafałem Maćkowiakiem.

Panele dyskusyjne, towarzyszące sekcjom festiwalu, pomagają lepiej zrozumieć poruszane w nich tematy i sam sposób tworzenia tych produkcji. Aby wziąć udział w panelach dyskusyjnych, odbierzcie bezpłatne wejściówki w kasie kina.

W ramach sekcji Polonica możecie wziąć udział w panelach:

  • EFEKTY SPECJALNE – o potędze CGI, efektach praktycznych w polskich serialach, a także o nowych technologicznych możliwościach, jakie niesie ze sobą rewolucja AI.

GOŚCIE: Marcin Radomski (moderator), Mateusz Tokarz, Bartosz Kanadys, Wanda Kędzierzawska, Marcin Kędzierzawski

  • LOCATION, LOCATION, LOCATION – jak z punktu widzenia filmowców wygląda szukanie dobrych lokacji? Jak wygląda współpraca z miastami? Co zrobić, by ekipa filmowa przyjechała właśnie “do nas”?

GOŚCIE: Natalia Ryba (moderatorka), Łukasz Kośmicki, Dawid Kołosowski, Anna Kępińska

  • O ADAPTACJACH Z ADAPTOWANYMI – jak to jest napisać powieść, która staje się serialem?

GOŚCIE: Natalia Ryba (moderatorka), Jakub Ćwiek, Wojciech Chmielarz

  • SERIAL GATUNKOWY. JAK SIĘ MA W POLSCE? –  panel o ewolucji serialu gatunkowego i rewolucji, jaką polski serial przeszedł w ostatnich latach, a także o najmocniejszych współczesnych produkcjach, które wychodzą poza to, co do tej pory znaliśmy.

GOŚCIE: Marcin Radomski (moderator), Kacper Wysocki, Cyprian T. Olencki, Mateusz Damięcki, Piotr Witkowski, Magdalena Zielska

  • TANDEMY, DUETY – podczas panelu porozmawiamy o początkach ich wspólnej pracy, największych inspiracjach, a także sposobach efektywnej koegzystencji na planie: podziale obowiązków, największych wyzwaniach i anegdotach zza kulis.

GOŚCIE: Anna Tatarska (moderatorka), Magdalena Kamińska, Agata Szymańska, Cyprian T. Olencki, Marcin Zarębski, Jan P. Matuszyński, Kacper Fertacz

W ramach sekcji Multiwersum możecie wziąć udział w panelach:

  • KRYZYS TOŻSAMOŚCI – czy jest jeszcze miejsce dla jakościowych, niszowych produkcji, czy też ich czas nieubłaganie się kończy? Jak dużą odpowiedzialność za kształtowanie masowych gustów ponoszą streamingowi giganci i czym jest “tożsamość” serwisów streamingowych?

GOŚCIE: Anna Tatarska (moderatorka), Sylwia Szostak, Bartosz Staszczyszyn, Łukasz Muszyński

  • SERIAL JEST GRĄ – podczas panelu z gośćmi i gościniami reprezentującymi szeroko pojętą branżę kreatywną zastanowimy się jak powstają franczyzy i multiwersa, a także skąd biorą się pomysły na nie.

GOŚCIE Magdalena Stępień (moderatorka), Marek Czerniak, Tomek Suwalski, Bartłomiej Kik, Paweł Miechowski, Joanna Kucharska

  • TOKSYCZNY FANDOM – o współczesnych negatywnych zjawiskach okołoserialowych, takich jak toksyczny fandom, review bombing czy cancel culture.

GOŚCIE: Magdalena Stępień (moderatorka), Katarzyna Czajka Kominiarczuk, Bartosz Czartoryski, Jakub Ćwiek, Oskar Rogowski, Radosław Czyż

W ramach sekcji Retro możecie wziąć udział w panelach:

  • POWTÓRKA Z ROZRYWKI – franczyzy, sequele, prequele – to hasła, które słychać dziś w kontekście filmów i seriali najczęściej. Czy da się robić dobry serial w dobie wszechobecnej monetyzacji?

GOŚCIE: Magdalena Stępień (moderatorka), Łukasz Muszyński, Marta Dziok Kaczyńska, Bartosz Filip Malinowski, Barbara Żelazko, Katarzyna Czajka Kominiarczuk

  • SZTUKA ODZIEŻY – moda na retro, moda na americanę, moda na lata 80. “Twin Peaks”, “Mad Men”, “Gossip girl”, “Sex And the City”, “Euforia”, „Brigertonowie” czy westernowy styl Yellowstone. Jak odtwarza się na ekranie historię za pomocą kostiumów? Jak tworzy się światy?

GOŚCIE: Magdalena Stępień (moderatorka), Marta Dziok Kaczyńska, Ewa Grzelakowska Kostoglu, Katarzyna Baran, Klaudia Koniecko

W ramach sekcji Warszawskie noce możecie wziąć udział w panelach:

  • MŁODA KOMEDIA, JESTEM MEMEM – podczas spotkania porozmawiamy o nowej fali komediowych seriali w Polsce, a także o tym jak stworzyć wyrazistą postać, która zapisze się w masowej świadomości polskiego widza.

GOŚCIE: Jacek Cygan (moderator), Michał Balicki, Kornelia Strzelecka, Jakub Rużyłło

  • SEN O WARSZAWIE – podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak stolica Polski ewoluowała na ekranie i jak stała się przestrzenią społecznych, historycznych i obyczajowych przemian.

GOŚCIE: Błażej Hrapkowicz (moderator), Jakub Stolecki, Aneta Hickinbotham, Katarzyna Czajka Kominiarczuk, Anna Jaroch, Marcin Strachota

W ramach sekcji Poza schematem możecie wziąć udział w panelach:

  • POLSKA RÓŻNORODNOŚĆ – jak w mądry sposób mówić o ważnych społecznie kwestiach i na ile jest to w Polsce istotny temat?

GOŚCIE: Kaja Szafrańska (moderatorka), Coco Mayaki, Ola Pflumio, Magda Glapińska, Marek Baranowski, Łukasz Krasoń

  • WIĘCEJ SEKSU? NOT – „generacja Z nie chce oglądać scen seksu na ekranie”, brzmi główny wniosek tegorocznej raportu “Teens and screens” przygotowanego przez Uniwersytet Kalifornijski (UCLA). Czy faktycznie tak jest?

GOŚCIE: Jacek Cygan (moderator), Marlena Jaszczak, Adrianna Przetacka, Marta Łachacz

Zapraszamy także na spotkania:

  • FENOMEN THE OFFICE – o fenomenie tej prostej, ale niezwykle uniwersalnej historii opowiedzą nam ludzie, którzy o „The Office” wiedzą wszystko.

GOŚCIE: Michał Oleszczyk (moderator), Charles Harrison, Łukasz Sychowicz, Dorota Kośmicka, Małgorzata Seck

  • ŚLEBODA, spotkanie z twórcami – „Śleboda” to pierwsza produkcja realizowana nad Wisłą na zamówienie serwisu SkyShowtime. Podczas panelu spotkamy się z obsadą oraz ekipą, która stoi za serialem i porozmawiamy o kulisach jego powstawania. 

GOŚCIE: Natalia Ryba (moderatorka), Bartosz Blaschke, Maria Dębska, Mateusz Kmiecik